Duyurular/Haberler

 • Nağme-i Cihân İsimli Kitabımı İstemek İçin - 01/10/2015
 • NAĞME-İ CİHÂN'I KARGO İLE İSTEYİNİZ

  Kitabımı imzalı olarak adresinize gönderiyorum.
  Fiyatı: 20 TL (Kargo dahil)
  GSM: 0532 422 87 92

  Bu kitabım, Türk Fasıl Mûsikîsi'nin büyük şarkı bestecisi Hacı Ârif Bey hakkında Türk Müzik Tarihi'nde şimdiye kadar yapılmış en geniş bilimsel çalışmadır.

  NAĞME-İ CİHÂN’DA NELER VAR
  Bu kitap yalnızca Hacı Arif Bey’in hayatını ele alan bir roman değildir. Aynı zamanda derin bir araştırma ve inceleme ürünüdür. Hacı Arif Bey Fasıl Mûsikîsi’nin 19. Yüzyıldaki en büyük şarkı bestecisidir. Öyle ki Hacı Arif Bey günümüzde bile rakip tanımayan besteci kimliğini hâlâ korumaktadır.

  Nağme-i Cihân’da; 19. Yüzyıl İstanbul’unu, İstanbul’daki bütün eski ve yeni sarayların detaylı tarihini, ilk Türk konservatuvarı olan Muzıka-i Hümâyûn’un tarihini, ilk Türk tiyatro binası olan Dolmabahçe Tiyatrosu’nu, tarihini ve nadir bulunur fotoğraflarını, Franz Liszt’in İstanbul seyahatini, Hammâmî-zâde İsmâil Dede Efendi’yi, Zekâî Dede Efendi’yi, Hacı Fâik Bey’i, Şevki Bey’i, Giuseppe Donizetti’yi, Callisto Guatelli’yi ve daha nice besteciyi bulacaksınız.

  Hacı Arif Bey’in en önemli şarkılarının hüzün dolu gerçek öyküleri ve Muzıka-i Hümâyûn’da başlayıp, ihanetle ya da ölümle biten aşkları. Saraydaki yaşam ve saray entrikaları, harem dedikoduları… Hepsi Nağme-i Cihân’da!
  www.gunaygunaydin.com 

  Duyuru Arşivi

 • Nağme-i Cihân İsimli Kitabımı İstemek İçin • Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi2
  Bugün Toplam34
  Toplam Ziyaret258734
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar6.06146.0857
  Euro6.78166.8088
  Hava Durumu
  Anlık
  Yarın
  7° 3°
  Saat