GÜNAY GÜNAYDIN

Çanakkale'de doğdu. 1984 yılında girdiği Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kurulmuş olan Müzikoloji Bölümü, Etnomüzikoloji ve Folklor Anabilim Dalı’na girerek ikinci üniversite yaşamına başladı. Halil Erdoğan Cengiz ve Orhan Şaik Gökyay ile Osmanlıca ve Osmanlı Kültürü üzerine çalışmıştır. Bu bölümü 1992 yılında birincilikle bitirdi ve Araştırma Görevlisi olarak akademik yaşamına başladı.
  
Müzik Eğitiminde Terimler Sözlüğü (1988), Osmanlı hareminin sonunun anlatıldığı Haremin Son Gülleri (2006), Kamer Çerileri (2008), Esrâr-ı Aşk (2011), Karaşar (2011) ve Nağme-i Cihân (2014) isimli kitapları, çeşitli dergi ve gazetelerde etnomüzikoloji ile ilgili yazıları vardır.
 
Müzik ile ilgili ulusal ve uluslar arası kongre ve sempozyumlara katılmış, çok sayıda panelde konuşmacı olarak yer almıştır. Osmanlı Haremi, Osmanlı Hareminde Müzik Eğitimi, Osmanlı’dan Günümüze Müzik gibi konularda da çok sayıda konferans vermiştir.
 
 Halen Hacettepe Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Müzikoloji Bölümü\'nde Öğretim Görevlisi olan Günay Günaydın; Geleneksel Türk Müzikleri Teorisi, Geleneksel Türk Müzikleri TarihiMüzikoloji Semineri ve Osmanlı Sarayında Eğitim ve Müzik  derslerini vermekte, ayrıca yazarlık ve Image Maker (Kişisel Görünüm Danışmanlığı) çalışmalarını da sürdürmektedir.      
 *****
 
Günay Günaydın was born in Canakkale-Turkey. Started music education at Gazi University, Faculty of Education, Dep. Of Music Education. After graduation in 1988, he started his second university in the Department of Musicology-Ethnomusicology and Folklore initiated in Hacettepe University State Conservatory.  He studied on Ottoman Language and Ottoman Culture together with Halil Erdoğan Cengiz and Orhan Şaik Gökyay. He started his academic carrier in the same department after completing his BA in 1992 as a research assistant.
 
 Books: Terms in Music Education (1988), Haremin Son Gülleri (The Last Roses of Harem) (2006), Kamer Çerileri (Moon Troopers)  (2008), Esrâr-ı Aşk (Secret of Love) (2011), Karaşar (2011) and Nağme-i Cihân (2014).  Some of his writings on ethnomusicology were published in newspapers and magazines.
 
He also took part in both national and international seminars and congresses related with musicology and attended several panels and discussion groups as lecturer. His main lecture subjects consists of topics such as Ottoman Harem, Music Education in Ottoman Harem, Music from Ottoman to Today... 
 
Günaydın is still continuing his academic carrier as a lecturer in Hacettepe University, Department of States Conservatory, Musicology. Traditional Turkish Music Theory, Traditional Turkish Music History, Musicology Seminar and Education and Music in the Ottoman Palace are some of the courses given by him. Günaydın is keeping up his writing and image making studies at the same time... 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret258734
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat