Nağme-i CihânTürk Fasıl Mûsikîsi'nin büyük şarkı bestecisi Hacı Ârif Bey hakkında şimdiye kadar yapılmış en geniş bilimsel çalışma! Bu kitap yalnızca Hacı Arif Bey’in hayatını ele alan bir roman değildir. Aynı zamanda derin bir araştırma ve inceleme ürünüdür. Hacı Arif Bey Fasıl Mûsikîsi’nin 19. Yüzyıldaki en büyük şarkı bestecisidir. Öyle ki Hacı Arif Bey günümüzde bile rakip tanımayan besteci kimliğini hâlâ korumaktadır.

Nağme-i Cihân’da; 19. Yüzyıl İstanbul’unu, İstanbul’daki bütün eski ve yeni sarayların detaylı tarihini, ilk Türk konservatuvarı olan Muzıka-i Hümâyûn’un tarihini, Franz Liszt’in İstanbul seyahatini, Hammâmî-zâde İsmâil Dede Efendi’yi, Zekâî Dede Efendi’yi, Hacı Fâik Bey’i, Şevki Bey’i hatta Giuseppe Donizetti’yi,  Callisto Guatelli’yi ve daha nice besteciyi bulacaksınız.

Hacı Arif Bey’in en önemli şarkılarının hüzün dolu gerçek öyküleri ve Muzıka-i Hümâyûn’da başlayıp, ihanetle ya da ölümle biten aşkları. Saraydaki yaşam ve saray entrikaları, harem dedikoduları…Hepsi Nağme-i Cihân’da!

Kitabı Yazarından İmzalı Olarak İstemek İçin:
Mail: gunay_gunaydin@yahoo.com
GSM: 0532 422 87 92
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret262176
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 33° 19°
Saat